Energia elektryczna

Projektowanie i remontowanie wnętrz, polecane sklepy i ekipy wykończeniowe

Moderator: tom

k_j1

Re: Energia elektryczna

Postautor: k_j1 » 3 years ago

Na 144 mieszkaniach zarobią 50tyś zł... wspaniale sobie to wymyślili:(

klaudia
Brama: 10G

Postautor: klaudia » 3 years ago

Info z forum oficjalnego Rafina :
Szanowni Państwo,

w dniu odbioru do mieszkania doprowadzona jest woda, ale bez odpowiedniej instalacji (syfony, przyłącza, bateria) jej odkorkowanie spowoduje niekontrolowany wyciek.

W dniu odbioru otrzymają Państwo od dewelopera zieloną kartę, z którą należy udać się do firmy Tauron, która po uprzednim ustaleniu terminu, założy Państwu licznik indywidualny. Ryczałt w wysokości 350 zł, zawarty w umowie deweloperskiej, nie zostanie naliczony w przypadku bezzwłocznej instalacji licznika. W chwili obecnej ryczałt ten nie został NIKOMU naliczony. Jest to forma zabezpieczenia dewelopera przed sytuacją, w której klient odbiera mieszkanie i postanawia jednak nie instalować licznika i zamiast tego korzystać z prądu budowlanego. Jest to działanie niezgodne z prawem, jednak w przeszłości mieliśmy podobne doświadczenia – stąd takie zabezpieczenie. Nie jest intencją dewelopera pobieranie dodatkowych opłat za prąd, a jedynie jest to forma zachęcenia do jak najszybszego podłączenia liczników.

Dodatkowo informujemy, że firma Rafin pracuje od poniedziałku do piątku. Nie pracujemy w weekendy, ani święta takie jak Święto Trzech Króli. Nie zawsze możemy odpowiedzieć od razu, ale jeżeli zależy Państwu na szybkim kontakcie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z P. Agatą Smagałą pod numerem 601 144 622. Pani Agata koordynuje odbiory na wszystkich naszych inwestycjach i udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji. Na forach niestety często można znaleźć wiele, ale jednak niesprawdzonych informacji, dlatego kontakt telefoniczny z naszym przedstawicielem jest najpewniejszym źródłem informacji. Nam również zależy na jak najszybszym dokonaniu odbiorów i postaramy się to jak najbardziej ułatwić.

Aguti

Postautor: Aguti » 3 years ago

Zadzwoniłam do Taurona zapytać ile to może potrwać. Mówią, że w tym momencie czeka się zwykle jeden dzień do max. trzech. Nie da się zaklepać terminu przed otrzymaniem tej karty technicznej, bo muszą wklepać ją w system by zarezerwować termin podłączenia :(

HiMMW

Postautor: HiMMW » 3 years ago

Aguti- jak Ci się udało tam dodzwonić ?
Ja po godzinie straciłam cierpliwość...
3 dni to nie tak źle
Syn był dzisiaj zapytać w Tauronie - jemu podali czas oczekiwania 12 dni !
Rozmawiałam telefonicznie z p. Agatą w tej sprawie i wysłałam jeszcze do niej maila.
Ma rozmawiać z Kimś Wyżej w tej sprawie.
Ponoć nie będzie możliwość nawet pociągnięcia z klatki...
Nie będzie prądu budowlanego.
Pytałam o możliwość wcześniejszego wydawania zielonej karty lub jakiegoś grupowego zlecenia
ze strony Rafinu - przecież wszyscy i tak muszą te liczniki pozakładać.
Dla Tauronu powinno być nawet lepiej zainstalować wszystkie hurtem.
12 dni - to jakaś masakra....

k_j1

Postautor: k_j1 » 3 years ago

Skoro jest mowa o koszcie 350zł za prąd budowlany to chyba musi on gdzieś być :) Wydaje mi się że przedstawiciele Rafina mówią tak żeby przypadkiem nas nie korciło ciągniecie prądu np. z korytarza.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

Temat zakładania liczników energii elektrycznej przewija się przez wiele wątków forum, ale nigdzie nie było wspomniane o koszcie takiej usługi. Czy ktoś kto już posiada licznik może powiedzieć ile to kosztuje w Tauronie?

JacekL

Postautor: JacekL » 3 years ago

0, słownie ZERO złotych.
Przynajmniej przy podpisaniu umowy na 2/3 lata.

pixeldepth
Brama: 10F

Postautor: pixeldepth » 3 years ago

Dzięki za odpowiedź. Gdzieś na stronie Taurona widziałem wzmiankę o ok 60zł/kW, ale być może to była opłata nie za założenie licznika tylko doprowadzenie przyłącza.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 3 years ago

Jest obowiązek umowy z Tauronem? A jak znajdę gdzieś lepszą ofertę, to co?

Bartosz_L

Postautor: Bartosz_L » 3 years ago

Możesz podpisać z inną firmą, nie ma problemu. Ale przez to będziesz opłacać dwie faktury, bo Tauron Dystrucja jedyny doprowadza tam energię i zapłacisz jedną za dystrybucję a drugą u innej firmy za sam prąd. Z tego co weryfikowałem w najlepszym wypadku można zaoszczędzić do 100 zł rocznie. Jak dla mnie szukanie innego dostawcy, porównywanie ofert, a potem zabawa w dwie faktury nie jest warta zachodu. Ale jak kto uważa ;)

Wróć do „Urządzanie mieszkania”