szafy balkonowe

Pytania, porady, kwestie związane z deweloperem. Co warto wiedzieć?

Moderator: tom

katicza

szafy balkonowe

Postautor: katicza » 1 year ago

Na równoległym forum zawrzała dyskusja na temat szaf balkonowych... Wiedzieliście że one mają tak wyglądać ? Cały czas sądziłam, że będą oklejone tymi płytami HPL, a tu się okazuje, że zostanie ta brązowa blacha... lipnie to wygląda....

Administrator
Site Admin
Brama: 10E

Re: szafy balkonowe

Postautor: Administrator » 1 year ago

Niestety, wygladaja jak wygladaja i pewnie nic nie da sie z tym zrobic. Zostaly "wykonczone" metalowymi listwami na ktorych zamontowano klamki. Szkoda tylko, ze plyty te po pierwsze sa tragicznie nierowno wyciete i ich krawedzie sa bardzo ostre - nikt nie zadbal o to zeby je nalezycie zeszlifowac.

tom
Site Admin
Brama: 10G

Postautor: tom » 1 year ago

Powiedzcie mi, jak bardzo to jest słabe, jak deweloper RAFIN nagle sobie stwierdza, że te komórki będą inaczej wyglądać???

Administrator
Site Admin

To sa pewnie te "kruczki" prawne. Z fragmentu Standardu wykonczenia mozna wywnioskowac, ze szafy powinny byc z plyt HPL, ale mozna tez to ujac w taki sposob, ze chodzilo tylko o fronty balkonow.

Dziwi mnie natomiast to, ze deweloper nigdzie nie wspominal o plytach Alucobond (czy jakos tak) i stwierdzil, ze to byla propozycja od projektaktow z agencji Mackow. Standard wykonczenia jest zalacznikiem do umowy przedwstepnej i deweloperskiej. Jezeli zmieniliby cos w standardzie wykonczenia, prawdopodobnie musieliby wszystkie akty notarialne zmieniac.

Administrator
Site Admin

"Solidne" klamki, brak otworu na klucz (we wkładce jest zamek). Drugiego zdjęcia chyba nie muszę opisywać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tom
Site Admin

Postautor: tom » 1 year ago

Jakie to jest tanie i słabe.....

Administrator
Site Admin

My akurat mieliśmy szafę w cenie mieszkania. Po tym jak wyszliśmy z podpisania umowy przedwstępnej dostaliśmy maila (dosłownie godzinę później), że wprowadzają promocję na darmowe miejsca postojowe gratis do każdego mieszkania.

Pytałem wtedy czy jest jakaś szansa żeby się jeszcze załapać na tą promocję z miejscem postojowym - dostałem odpowiedź, że niestety nie, ponieważ mieszkania biorące udział w powyższej promocji nie są standardowo wyposażone w szafę balkonową, która w tym przypadku dosprzedawana jest za dodatkowe 8000 zł :mrgreen: Jak teraz patrze na ich wykonanie to mam wrażenie, że Panu sprzedawcy wcisnęło się jedno zero za dużo.

Co więcej - na wizualizacjach te szafki były obudowane w środku i miały podłogę. Niestety nie ma co dłużej płakać nad rozlanym mlekiem, pomimo, że wizualizację są tylko poglądowe i było to jasno zaznaczone, to mam nadzieję, że takie odstępstwa od normy dadzą do zastanowienia przyszłym nabywcom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

natlas

Postautor: natlas » 1 year ago

Za te szafy dopłacało się 8 tysięcy??? No to nie dziwię się, że ludzi szlag trafia, już na działkach są ładniejsze obiekty.
U nas szafy były w cenie mieszkania, ale i tak wybraliśmy takie bez szafy, bo bardziej zależało nam na układzie mieszkania. No i teraz sobie gratuluję decyzji.

Administrator
Site Admin

Jeżeli ktoś skorzystał z promocji z darmowym miejscem postojowym, to żeby mieć szafę musiał dopłacić 8000 zł. W standardowej ofercie one były wliczone w cenę mieszkania.

CPS

Postautor: CPS » 1 year ago

Administrator pisze:Jeżeli ktoś skorzystał z promocji z darmowym miejscem postojowym, to żeby mieć szafę musiał dopłacić 8000 zł. W standardowej ofercie one były wliczone w cenę mieszkania.

MASAKRA. Nieźle był się wkur*** jakbym zapłacił za to cudo 8000zł. Według mnie nie jest to warte nawet 800zł.

W naszym mieszkaniu jedną szafę robiła inna firma, a w zasadzie inny człowiek, bo firma składała się z jednej osoby.
Jak on sam powiedział "nie chciał tego robić, ale był zmuszony" :) Nie znam szczegółów... Podejrzewam, że ta pierwsza firma się albo wycofała albo po prostu nie wyrabia się ze stawianiem tych szaf. Dlatego też wynajęli do tego kogoś innego żeby zrobić w naszym mieszkaniu szafę "pokazową". Zapewne w zależności od tego jak ta szafa będzie wykonana, zapadnie decyzja czy pozostałe szafy też będą zrobione przez tego człowieka.

Wróć do „Przed zakupem”